07.07.2015
Про роботу та кар'єру

Аналогічні назви професії ріелтора:

Синонімів до посади ріелтора - 

досить багато: маклер, агент з нерухомості, посередник з нерухомості, співробітник агентства нерухомості, менеджер з продажу нерухомості, консультант з нерухомості,…

Яка ж назва цієї професії найбільш правильна?

"Законодавча" назва цієї професії - агент по нерухомості. Цікаво, що чинне законодавство не містить поняття «ріелтор».

Хто такий ріелтор (маклер, агент з нерухомості, посередник з нерухомості)?

Ріелтор – це фахівець, який займається операціями на ринку нерухомості. Ріелтор часто є посередником між продавцем (або орендодавцем) нерухомості та покупцем (орендарем) нерухомості.

Скільки заробляє агент з нерухомості?

За що ж ріелторам платять такі гроші і чому зарплата ріелтора вважається високооплачуваною попри відсутність ставки? Досвічений ріелтор, який вміє швидко знайти потрібну нерухомість, провести переговори та домовитися з людьми завжди може розраховувати на хорошу винагороду.

Зазвичай клієнти оплачують комісію за ріелторські послуги: відсоток від угоди (2-5% від ціни квартири, якщо це продаж і 50-100% від ціни орендної ставки, якщо це оренда). Твердих розцінок і прайс-листів немає, оскільки кожне агентство нерухомості оцінює якість своєї роботи дуже по-різному.

Які бувають маклери?

У великих агентствах нерухомості агенти зазвичай вузькоспеціалізовані, тобто працюють з клієнтами по своїх напрямках. У дрібних агентствах маклер, через нехватку клієнтів, часто працює зі всіма видами операцій.  

Якщо Ви вирішили працювати ріелтором, то повинні розуміти, що Вам на вибір можуть запропонувати посаду у різних відділах, наприклад: купівлі-продажу квартир, оренди чи купівлі комерційної нерухомості, у відділі житлової оренди. 

То куди ж піти працювати:

У комерційній нерухомості ріелтори працюють з офісами, магазинами, складами та іншими комерційними об’єктами. У великих та розкручених агенціях нерухомості можна підписати в середньому 4-10 угод на місяць.
 
В купівлі-продажі житла, де продаються житлові квартири, ріелтор, при умові хорошого агентства, підписує зазвичай до 4 угод на місяць.
 
На ринку житлової оренди частота угод набагато вища. Але тут не такі високі заробітки як у попередніх відділах. В житловій оренді можна підписати в середніх показниках до 15 угод на місяць.
 
На ринку подобової оренди – частота угод найвища, звісно при умові, якщо є клієнти. Ви можете щодня писати угоди, але заробітки тут найнижчі – мова іде про достатньо низьку комісію 100-500 грн.

Кому краще працювати ріелтором:

Працювати ріелтором зазвичай рекомендують при умові, якщо у вас є стабільний фінансовий тил на початок роботи. Мова іде про час, поки Ви будете навчатися, адже на початку Ваш заробіток може бути досить нестабільним.

Який досвід допоможе освоїти професію ріелтора?

Швидше адаптовуються в цій справі люди, які до того працювали у подібних сферах, наприклад: продавці, менеджери з продажу, страхові агенти та агенти з туризму. Хоча часом педагоги, які мають навички спілкування з людьми, також можуть легко освоїти цю професію..

Якості, які потрібні у цій професії:

  1. Комунікабельність. Найважливішою якістю для професії ріелтора є комунікабельність, адже це робота з людьми, а говорити прийдеться багато. До речі, ріелтору часто доводиться вислуховувати інформацію та спілкуватися з клієнтами на теми, що абсолютно не стосуються його роботи. Багатьом клієнтам часто просто потрібно поговорити про свої сімейні проблеми чи проблеми зі здоров'ям, поскаржитися на невдячних дітей, розповісти про хворобу кішки, хом'ячка ... І кожного з них ріелтор повинен не лише вислухати, але й іноді заспокоїти, дати пораду чи допомогти.
  2. Гнучкість та цілеспрямованість. В допомогу прийде також така якість, як гнучкість: як у власній позиції, так і на переговорах, креативність, яка допоможе знайти компроміс. А цілеспрямованість не дасть молодому фахівцю збити себе з ніг на цьому достатньо конкурентному ринку.
  3. Вміння слухати, вихованість і тактовність – також невід'ємні якості успішних представників цієї професії.

Переваги та недоліки професії:

Плюси професії ріелтора:

  • Високооплачуваність

Якщо здобути досвід та мати джерело клієнтів (а зазвичай це агентства нерухомості), то професію ріелтора можна сміливо вважати високооплачуваною.

  • Не потрібне навчання чи диплом

Також значною причиною популярності цієї професії  є те, що на агента з нерухомості не потрібно спеціалізовано навчатися в освітньому закладі. Достатньо бути комунікабельним, цілеспрямованим і мобільним, решта – справа агенстства нерухомості, яке готує ріелторів зазвичай за декілька місяців.
 

  • Доступний кар’єрний ріст

В великих агентствах нерухомості є можливість зробити кар’єрний ріст. Досвічений та успішний ріелтор може стати менеджером групи агентів чи директором відділу.
 

  • Вільний графік, легко відпроситися з роботи

Великим плюсом в діяльності ріелтора є вільний графік роботи або більш вільний, ніж у інших професіях. Навіть якщо в агентстві нерухомості є визначений графік "від і до", то відпустити Вас з роботи зазвичай не складає проблеми для керівника, так, як у деяких інших професіях. Звісно, розмір Вашої зарплати пропорційний Вашій роботі. Якщо Ви хочете отримати хороші гроші, на перших порах доведеться працювати досить напружено і навіть поза рамками робочого графіку.
 

  • Контакти та знайомства

Агент з нерухомості - людина, яка щодня стикається з багатьма людьми і поступово набуває велику кількість корисних знайомих і контактів.
 

  • Зміна обстановки

Робота ріелтора – це робота, для якої характерна постійна зміна обстановки і відсутність однотонної рутини.
 

  • Хороший досвід

Ріелтор за рік-два своєї роботи здобуває безцінний досвід, який допомагає йому в подальшій будь-якій діяльності пов’язаній з людьми та комунікаціями з людьми.

Мінуси професії:

  • Відсутня ставка

Згідно з численними дослідженнями, професія ріелтора належить до групи високооплачуваних робіт, однак високооплачуваною вона буває зазвичай не з самого початку. Ріелтор не має ставки, а його зарплата залежить від кількості угод, які він зміг здійснити. 
Тому в перші місяці роботи практично відсутня фінансова стабільність, адже поки ріелтор не набуде досвіду, прогнозувати свою зарплатню важко. Хоча зовсім не обов’язково, що у перші місяці ріелтор заробляє мало – часто угоди та їх кількість є просто не прогнозованими, а то й випадковими.
 

  • Не так просто, як здається.

Робота ріелтора не така проста, як може видатися на перший погляд. Пошук клієнтів на ринку нерухомості є зазвичай дуже складним процесом, а знання та досвід про ринок нерухомості потрібно здобувати. Тому починати працювати ріелтором без агентства нерухомості зазвичай невигідно. Агентство нерухомості слід теж вибирати за популярністю, адже у великих та відомих агентствах, в рази більша база клієнтів, краща організація роботи та більше переваг на ринку, а це в роботі агента є вкрай важливо.
 

  • Емоційно активна робота

Робота ріелтора – це робота з людьми, тому така професія досить емоційно навантажена. Для емоційних людей, які звикли приймати все близько до серця, буде важче впоратися з освоєнням нової роботи.
 

  • Завжди на зв’язку.

Ріелтор - це професія, яка вимагає завжди бути на зв’язку. Вимкнений телефон – розкіш, це розуміє кожен досвічений агент з нерухомості.

Що агент з нерухомості повинен знати та вміти:

  • Ріелтор повинен знати стан, ціни, особливості ринку нерухомості, на якому він працює
  • Повинен вміти укладати угоди, що пов’язані з нерухомістю
  • Повинен вміти оформляти документи, що пов’язані з нерухомістю
  • Повинен вміти оцінити нерухомість

Що агент має робити?

Не всі посередники на ринку нерухомості можуть надавати якісні послуги або послуги в повному обсязі.
Але максимальний перелік послуг, які надають великі агентства нерухомості спробуємо перелічити:

Ріелтор може надавати такі послуги:

 

1. Пошук чи підбір нерухомості:
  • організація оглядів нерухомості
  • пошук покупця/орендаря для продавців-орендодавців
  • рекламування нерухомості
  • організація оглядів нерухомості
2. Консультації:
  • консультації по всіх питаннях щодо ринку нерухомості

3. Оформлення угод:
  • наприклад, угоди завдатку (попередньої угоди), угоди оренди, оформлення попередньої угоди, після якої відбувається підготовка до основної угоди купівлі-продажу або оренди.
4. Професійне проведення переговорів:
  • узгодження позицій, доведення переговорів до результату, пошук компромісних рішень, проведення торгів.

5. Проведення оцінки нерухомості.
6. Послуги, що стосуються безпеки на ринку нерухомості:
  • перевірка історії нерухомості, практичні поради та консультації.

Цікавлять вакансії ріелтора у провідному агентстві нерухомості Львова?

Вакансії ріелтора у Львові - перейдіть у наш розділ вакансій