Договір оренди нерухомості - в доларах чи гривнях? Про оплату оренди.
Гривня чи долар? Які бувають угоди оренди?
Оренда квартир завжди пов'язана з певним фінансовим ризиком, причому такі ризики існують як для орендарів, так і для орендодавців. Пов'язано це із загрозою різкої зміни курсу гривні до іноземної валюти. Найбільш поширеною валютою вважається долар. Секретом доларів є довіра світу до цієї валюти, яка випливає з довіри до економіки країни, яка цю валюту продукує.
Що робити, якщо за Законом всі розрахунки повинні проводитися лише у гривнях (національній валюті), а втрачати на нестабільності курсів не хоче ніхто. Багато орендодавців вимагають розрахунок в іноземній валюті. Наскільки це протизаконно і чи можна вносити такий пункт в договір?
Які угоди оренди зустрічаються на практиці?
Угода 1. В гривнях
Розрахунок - в гривнях, рахують - гривню - тут все просто.
Така домовленість між сторонами угоди оренди не передбачає додаткових запитань. А власнику нерухомості звісно з гривневою ціною легше знайти квартиранта.
Угода 2. Гривня-долар
Розрахунок - в гривнях, рахують - долар.
Чому бувають такі домовленості?
Власники, намагаючись спрогнозувати обстановку на валютному ринку, намагаються захистити себе від падіння гривні і виграти на рості долара, і висувають обов'язкову умову - розрахунок у гривнях, але прив'язаний до певної іноземної валюти.
Як це виглядає? Чи можна писати другу валюту в договорі оренди?
Якщо сторони підписали договір та домовилися про розрахунок у закордонній валюті, постає питання: як правильно написати це положення в договорі оренди? Формулювання «еквівалентно стільком-то доларам» часто зустрічається в угодах оренди. Така згадка долара в договорі не є порушенням закону. Закон вимагає розрахунок у національній валюті. Це трактується наступним чином: купюри, які отримує власник квартири, повинні бути національними, тобто у гривнях. А доларовий еквівалент, про який йде мова в договорі найму, є своєрідною індексацією орендної плати. Домовлятися про індексування в орендній ставці сторонам не забороняється.
Угода 3. Долар
Розрахунок доларом, рахують долар.
Отже, що відбувається, якщо мова іде про розрахунок в доларах. Не рідко оплата за квартиру відбувається у закордонній валюті.
Так, хто порушує Закон – той, хто передав долари, чи той, хто отримав? Можливо обидві сторони порушують Закон? Квартиронаймач, звичайно ж, зобов'язаний розрахуватися з господарем квартири в гривні. А для цього він, звичайно ж, повинен піти у банк та поміняти долари на гривні. Орендар так і планував зробити. Але не встиг. А оскільки орендар довіряє власнику квартири, тому попросив орендодавця самостійно обміняти долари у банку. «Попросив» перекладається на юридичній мові: «доручив в усній формі». Давати дрібні доручення в усній формі Закон також не забороняє.
Угода 4. Оренда з індексом
Як це виглядає? В договорі оренди зазначається, що розмір орендної плати може змінюватись відповідно до зміни індексу інфляції; збільшення курсу гривні до курсу валюти тощо. У договорі оренди повинен бути зазначений розмір орендної ставки в гривнях та формула розрахунку орендної плати.
Новини та статті
Переглянути все«Lemberg», Б.Хмельницького – продаж комерційних приміщень Львів
Продаж комерційних приміщень Лемберг – нежитлові приміщення Львів, купити нерухомість на Б.Хмельницького.
Кредит під заставу нерухомості: іпотека
Іпотека на квартиру – кредит на житло під заставу нерухомості. Купити в іпотеку – що потрібно знати? Консультація від Експертів про іпотечні кредити.
Податок з оренди квартири, офіційний договір оренди та законна здача житла
Офіційно здати квартиру в найм. Як правильно укладати договір майнового найму, який податок за оренду квартири. Законно здати житло та грамотно підписати договір оренди квартири.
Новобудови Львова: тенденції, пропозиції забудовників та реальний попит
Новобудова чи вторинний ринок: переваги купівлі квартир у новобудові. Забудовники Львова та ціни на новобудови. У Львові нараховується біля 100 пропозицій новобудов. Що купують Львів’яни та які зараз тенденції вибору новобудови . Технології будівництва.
Куди вкласти кошти сьогодні: інвестиції не в нерухомість а у вибір
Куди та як вигідно сьогодні вкласти гроші в Україні. У яку нерухомість вигідніше всього. Чи варто і куди інвестувати у 2017 році. Час коли всі інвестують у вибір та шукають довгострокові прогнози. Покупка інвестиційної нерухомості, теорія очікування.
Семінар «Конфлікти у робочому середовищі»
На днях у компанії «Дуоком» було проведено семінар на тему конфліктів співробітників у робочому середовищі. Мета тренінгу - з’ясувати природу виникнення конфліктів та методи їх вирішення. Управління конфліктами в роботі керівника – завжди актуальна тема.
Ціни на нерухомість у 2017 році від експертів ринку
Якими будуть ціни на нерухоме майно у 2017 році. Тенденції цін на нерухомість в Україні. Ціни на нерухомість у Львові. Що буде далі та які прогнози. Думки і прогнози експертів та нотаріусів.
Участь компанії «Дуоком» у тренінгу з ефективної комунікації
Співробітники call-центру компанії «Дуоком» взяли участь у тренінгу по ефективній комунікації. Мета майстер-класу "Ефективна комунікація" – формування та розвиток професійних навиків спілкування та практичне застосування основних методик у цій області.
Компанія "Дуоком" - спонсор спектаклю О. Горбунова - "Чорна Шкатулка"
Компанія "Дуоком" - спонсор спектаклю Олексія Горбунова та гурту "Грусть Пилота" - "Чорна Шкатулка". Місце проведення: Львівський драматичний театр імені Лесі Українки, початок: 22.12.2016 о 19:00.
Що таке елітна нерухомість: елітне житло в Україні: клас люкс (de-LUXE) та преміум. Ключові ознаки нерухомості найвищого класу. Елітна чи дорога квартира, як розпізнати елітне помешкання. Проблеми класифікації якості та критерії. Пентхауси, США, Маямі.