Зателефонуйте нам:
+38 098 498 44 14
Провідний оператор нерухомості Львова

Оренда, продаж нерухомості:

Call-центр

+38 096 350 40 96

+38 098 498 44 14

Як орендувати квартиру: шукаємо квартиру у Львові - універсальні поради

З агентством нерухомості чи без посередників?

 • Якщо зняти квартиру потрібно терміново - краще відразу звертатися в агентство нерухомості. Скільки б газет з оголошеннями Ви не купили і скільки б сайтів-порталів не обходили, у хорошого агентства база все одно більша. А коли більша база - то ймовірність зняти дешевшу або кращу квартиру - набагато вища. Якщо Ви не маєте достатньо багато часу та бажання докласти зусиль на пошук - теж варто віддати цю роботу ріелторам, повністю.

Бажаєте самостійно спробувати свої можливості та шукати без агентства та допомоги посередників? 

Тоді не зволікайте та не відтягуйте час, адже прийдеться конкурувати з цілим ринком клієнтів та посередниками, які так, як і Ви шукають нерухомість. Варто також запастися часом, адже шукати прямі пропозиції квартир від власників, щоб мати принаймні вибір з кількох варіантів оренди, може видатися не такою легкою справою, як здається на перший погляд.

То які ж ціни на оренду - де дізнатися ціни?

 • Опитуючи знайомих, які можливо знімали квартиру раніше, враховуйте, що ціни ростуть. Якщо Ваші знайомі орендували квартиру рік назад, то не варто розраховувати на ті ж гроші – зараз з Вас запитають швидше за все більше за ту ж якість квартири. Дізнатися про ціни можна "на око" по Інтернет-порталах фото-оголошень (врахуйте, що картина буде достатньо необ’єктивною, адже стартові ціни можуть сильно різнитися від реальних). Більш точні ціни можна отримати в агентстві нерухомості або на сайтах агенцій чи на інших аналітичних сайтах.

Шукаєм квартиру по своїх джерелах чи на ринку нерухомості?

 • Всі друзі і приятелі пообіцяють довідатися по своїх каналах, хто, де і що здає. Але, як відомо, багато людей не люблять зв’язуватися із знайомими і знайомими знайомих – їм здається незручним вирішувати фінансові питання при існуванні якихось особистих відносин. Тому ймовірність знайти помешкання - невисока, але варто спробувати і такий варіант пошуку.

Де шукати квартиру? Вибираєм район.

 • Центр міста звісно зручний доїздом: доїхати до центру з багатьох вулиць міста можна швидше. Але врахуйте те, що чим ближче до центру, тим орендоване житло обійдеться дорожче. Віддалені від центру райони мають приблизно однакову вартість (якщо не рахувати зовсім відділених районів). І звісно дуже віддалені райони - там Ви знайдете найдешевші пропозиції оренди.

Оголошення нерухомості: інформація, яку так старанно приховують власники та посередники:

 • "Після ремонту". Коли в оголошенні сказано “квартира після ремонту”, уточніть, скільки конкретно часу пройшло після цього ремонту і що мається на увазі під словом "ремонт". 
 • “У хорошому стані”. Слова “у хорошому стані” кожний господар квартири потрактує по-своєму. Бажано теж уточнювати. Багато хто називає цими словами будь-яку квартиру, в якій ще не звалилися стіни.
 • "Можливий торг". Зустрівши слова “можливий торг” починайте торгуватися відразу по телефону. Як правило, люди розраховують, що, коли ви приїдете і подивитеся, Вам буде шкода витраченого часу, і Ви підете на поступки. А по телефону відразу стає ясно, наскільки Ви можете знизити ціну.
 • Власник. Не забувайте про те, що Ви орендуєте на певний термін не лише квартиру, але і увагу її власника. Напевне цей термін орендування Вам прийдеться прожити з щомісячними оглядами квартири, Вас і Вашого приватного життя власником, дзвінками від власника, якщо Ви не сподобаєтеся сусіду, із запитаннями якщо до Вас прийдуть гості, з проблемами якщо у Вас "випадково" появиться кіт. Ситуації трапляються дуже різні, так як і власники помешкання.

Як можна заощадити, щоб зняти квартиру недорого?

 • Менша площа квартири - може коштувати дешевше. Окрім цього врахуйте комунальні платежі.
 • Квартири без ліфта вище 4-го поверху здаються важче, тому дешевше коштують.
 • Квартири без меблів, можуть обійтися дешевше ніж умебльовані, тому варто розглянути і такий варіант.
 • Чим дальше від центру - тим дешевше. В центрі зазвичай дорогі ціни за квадратні метри нерухомості.

Як зняти дешево: за мінімальну ціну

 • Не ставте дуже жорстких рамок вимог, якщо маєте у своєму розпорядженні невелику суму. Відсіюючи багато оголошень з ходу, Ви ризикуєте затягнути пошуки надовго.
 • Найдешевше орендарю обійдеться житло з підселенням до власників, тобто оренда кімнати. Така оренда обійдеться у два-чотири рази менше, ніж повноцінна квартира.

Популярна шахрайська схема виманити з Вас кошти в оренді:

 • Якщо в так званому "інформаційному агентстві" Вам запропонували підібрати декілька адрес та попросили оплатити наперед певну суму, нехай навіть незначну – кладіть трубку (або розвертайтеся і йдіть). Це найпопулярніший шахрайський метод виманити з Вас кошти. За адресами нікого не виявиться, квартири там ніхто не здає, а грошей ви назад не одержите.

Хто і які комунальні оплачує: за що платить орендар, а за що власник?

 • Комунальні платежі є різні, тому уточняйте які платитимете Ви, а які господар. Адже якщо про це не домовитися відразу - напевне всі комунальні прийдеться платити Вам.

Які витрати чекають на наймача нерухомості?

Плануючи в бюджеті оренду квартири, врахуйте, що з Вас можливо візьмуть крім платні за оренду першого місяця:

 • Заставу за майно. Господарі квартири підстраховуються на випадок неприємностей з Вами.
 • Передоплата за ще один (два-три) місяця вперед. Це на випадок, щоб Ви не з’їхали без повідомлення.

Застрахуйтеся від відвідин орендодавця без попередження:

 • Заздалегідь уточніть, що, одержавши ключі і заплативши гроші, Ви чітко вимагаєте, щоб господарі не приїжджали до Вас без дзвінка і тим більше, у Вашу відсутність. Цей пункт не такий очевидний, як Вам здається.

Знайомство з власником квартири (нерухомості):

 • Приїхавши дивитися квартиру, Вам, як правило, доведеться відповісти на декілька питань про себе. Часто це переростає в чаювання або навіть Вам пропонують залишитися на вечерю (обід). Це хороша ознака того, що Ви сподобалися господарям, тільки врахуйте, що Ви збираєтеся зняти квартиру, а не завести друзів і однодумців.

Не відтягуйте час - визначайтеся швидко:

 • Якщо квартира Вас влаштувала, не відтягуйте своє рішення. Продемонструвавши сумніви і пообіцявши подумати і подзвонити, Ви вже наступного дня ризикуєте почути, що квартира здана. А у випадку дешевшої ціни - за кілька годин.

Не ігноруйте договір оренди:

 • Без договору Ви можете в будь-який момент опинитися цілком законно без житла та без повернення грошей.

Новини та статті

Переглянути все