Зателефонуйте нам:
+38 098 498 44 14
Провідний оператор нерухомості Львова

Оренда, продаж нерухомості:

Call-центр

+38 096 350 40 96

+38 098 498 44 14

Купити квартиру: через агентство чи без посередників?

Купити квартиру з агентством нерухомості чи без посередників? Тут, звичайно, вирішувати Вам...

Аргументи "ЗА" агентство нерухомості:

 • Якщо це перша угода і Ви вперше зібралися купити квартиру - краще не ризикувати. Аж надто багато тонкощів, про які знають та проходять на власній практиці кваліфіковані посередники. 

 • Якщо купити квартиру або нерухомість потрібно терміново - простіше відразу звертатися в агентство нерухомості.
 • Щодо пропозицій нерухомості: скільки б газет з оголошеннями Ви не купили і скільки б інтернет-сайтів чи порталів не продивилися самостійно, у хорошого агентства нерухомості база все одно більша. Більша база на практиці дає можливість купити дешевшу або кращу квартиру. Тому, часто, нерухомість з пятьма процентами комісії агентства може обійтися дешевше, аніж самостійно знайдена, не кажучи про те, що це безпечніше та простіше.  
 • Якщо Ви не маєте достатньо багато часу та бажання докладати свої зусилля та пройти самотужки школу агента - теж варто віддати цю роботу ріелторам.
 • Грамотні агенти краще за Вас знають що, де по скільки продається та де і як можна сторгувати ціну. Тому так часто посередники користуються таким високим попитом.

Аргументи "ПРОТИ" агентства нерухомості:

 • Ви маєте багато вільного часу та не боїтеся ризиків.
 • Якщо агентство неякісне - напевне краще купувати самостійно.

Без агентства та допомоги посередників: 

Що робити якщо Ви шукаєте нерухомість без посередників: Без посередників та агентства нерухомості

 • Якщо Ви шукаєте нерухомість без допомоги агентства - основна порада: не зволікайте та не відтягуйте час, адже Вам прийдеться конкурувати з ринком покупців та посередниками, які так як Ви шукають нерухомість. Варто також запастися часом, адже шукати прямі пропозиції квартир від власників, щоб мати вибір з кількох варіантів, може видатися не такою легкою справою, як здається на перший погляд. 
 • Вивчити ринок та пропозиції на ринку - ось основне завдання на початковому етапі.
 • Також постарайтеся вивчити максимум інформації щодо процесу покупки нерухомості, адже Ви повинні застрахувати себе від небезпеки, яка може остерігати на етапі оформлення завдатку, підготовки документів, перевірки документів.
 • Практика показує, що покладатися на одного нотаріуса не є безпечно, адже нотаріус часто робитиме те, що Ви скажете, хоч і в рамках Закону. Ситуації, навіть у рамках Закону, можуть трапитися самі непердбачені, а ризики можуть коштувати дорого.

Якщо з агентством - то з яким?

Як вибрати агентство, що важливе в агентстві нерухомості, на що звернути увагу:

№ 1

 • Фахівець агентства, який веде угоду - найважливіший для Вас. 

  Перед тим як працювати з агентством Ви можете домовитися про зустріч з фахівцем, який буде вести Вашу угоду після Вашого рішення "купую, підходить". Зверніть увагу на те що, часто, це зовсім не той ріелтор, який Вам показує пропозиції. Тому обов'язково уточніть: хто саме буде працювати з Вами після того, як Вам сподобається квартира. 
Домовтеся на попередню зустріч з фахівцем та обговоріть всі деталі, які Вас можуть цікавити. Оцінивши найважливішого представника агентства, адже саме від нього все буде залежати, Ви швидше за все зрозумієте, підходить Вам агентство чи ні.

Гірший варіант, який може мати місце - це коли посередники співпрацюють між собою і на угоді Ви побачите кілька ріелторів. Це може виглядати, інколи, до абсурду смішно: один ріелтор - Ваш, один маклер від власника, інколи - ще один між ними (між попередніми двома ріелторами). Що негативного у такій конструкції маклерів? Зазвичай у таких ситуаціях дуже важко дається компроміс та конструктив, переговори супроводжуються сварками та суцільними маніпуляціями. Такі випадки трапляються часто при роботі з дрібними агентствами або приватними посередниками, які змушені тісно співпрацювати задля того щоб отримати для Вас пропозиції квартир. Адже відсутність своєї широкої бази даних потрібно якось компенсовувати.

№ 2

 • Друга важлива деталь - база даних агенції. Якщо агентство не має багато пропозицій - Ви не зможете купити вигідно і вибрати кращу нерухомість на ринку. З цим важко сперечатися, адже жоден покупець не хоче продешевити.

Якісне агентство зможе знайти для Вас ідеальний варіант, але для цього цей ідеальний варіант мав би появитися в базі даних, часто, ще до того як Ви звернулися з потребою отримати послуги. Хороше агентство не шукає хаотично під Вас нерухомість, а має для Вас пропозиції, на момент та відразу як Ви звернулися з заявкою. Адже наповнення якісної бази нерухомості на продаж триває не тиждень і не місяць а якнайменше рік.

№ 3

 • Третя важлива характеристика агентства нерухомості - його "досвід" роботи,  тобто період відколи засноване агентство. Щороку відкривається ціла низка нових агенцій нерухомості, і лише дуже незначна частина здатна завоювати клієнта. А без клієнта, без комісійних агентство може існувати не довго. Кожен рік для агентства - це випробування і оцінка клієнтів відіграє найважливішу роль, адже ринок нерухомості - надзвичайно конкурентний. Тому цілком оправдано виокремлювати кращі агенції нерухомості за їх віком.

№ 4

 • Комісійні: як відрізняються агентства по комісійних. Зазвичай на кожному ринку нерухомості є агентства нерухомості, які виживають а є ті, які домінують. 

Виживаючі агентства нерухомості працюють без чітко визначеного відсотку комісійних, зазвичай опускають комісію хаотично, переслідуючи ціль лиш би щось заробити цього місяця. 

З такими агентствами зручно працювати в тому відношенні, що комісію Ви можете сторгувати більше ніж треба чи самі того очікували. Але у таких агенцій зазвичай немає пропозицій і прийдеться обмежити свої вимоги. Також, часто, якість роботи на угоді, кваліфікованість та навики персоналу, можуть просити бажати кращого. 

Новини та статті

Переглянути все