Зателефонуйте нам:
+38 098 498 44 14
Провідний оператор нерухомості Львова

Оренда, продаж нерухомості:

Call-центр

+38 096 350 40 96

+38 098 498 44 14

Від чого залежить ціна квартир при продажу та як оцінити квартиру щоб продати

Ціна квартири на продаж, як не крути, залежить від здатності її продати за виставлену ціну.  Часто не лише низькою ціною за квадратний метр керують покупці нерухомості, коли визначаються з покупкою майбутнього житла. 

Отож, якими критеріями керуються покупці, що може стати важливими аргументами та факторами, які впливають на прийняття рішення купити конкретну квартиру серед великої кількості пропозицій, нерідко, навіть дорожче ринкової вартості?

Фактори, які впливають на ціну житлової нерухомості:

1. Район та розміщення будинку

  • Престижність району та його особливості, інфраструктура, зупинки громадського транспорту, наявність промислових підприємств чи парків та ін. – один з самих важливих чинників ціноутворення. 

2. Тип та матеріал будинку, планування, балкони та підвал, можливість добудови та перепланування

  • Покупці віддають перевагу цегляним будинкам, які мають більш теплоізоляційні та звукові характеристики, аніж панельним, віддіють перевагу також швидше новішим будовам з сучасним плануванням ніж радянським проектам. 

3. Поверх, на якому знаходиться квартира

  • Часто дуже важливим є те, на якому поверсі знаходиться квартира. Відсутність ліфта стане проблемою для продажу житла вище 3-го поверху.
  • Безпека та сирість (мокрих стін) може стати проблемою при продажі квартири на першому поверсі і звісно поганий дах будинку понизить ціну на квадратні метри для власників останніх поверхів. 

4. Стан ремонту у квартирі

  • Багато покупців шукають житло відразу з ремонтом або без необхідності капітальних вкладень у стан квартири. Тому ремонт часто відіграє немаловажну роль у прийнятті покупціями рішення купити квартиру.

5. Вигляд з вікна, прибудинкова територія та стан підїзду. 

  • Красивий пейзаж, пам’ятки, гарний вигляд з вікна, озеленена, обладнана дитячим майданчиком прибудинкова територія додає в ціні всій житловій нерухомості, що знаходиться поруч. Також власники нерухомості у будинку з відремонтованим або принаймі чистим під’їздом, що часто є доволі-таки рідкісним явищем, можуть виграти в ціні при продажі

6. Коливання попиту та активності ринку нерухомості

  • У зв’язку з сезонними коливаннями ринку нерухомості, економічною та інвестиційною погодою ціни можуть рости або падати навіть до 10-20% кожного місяця.

Отже, як оцінюється квартира на продаж:

При оцінюванні квартири на продаж завжди беруться до уваги вищевказані фактори та обмеження у часі продажу, тобто наскільки терміново потрібно власнику продати нерухомість.

Після оцінки та виставлення вартості квартири завжди залишається маневр для торгу, який розуміється покупцями на ринку нерухомості як загальноприйняте незначне опускання ціни в разі їх зацікавлення та інтересу до конкретної квартири. Хоча буває і таке, що часом «незначний торг» може становити навіть 10% та більше від вартості квадратного метру.

Новини та статті

Переглянути все